top of page

Metafora - Krytyka i Wymagacza
Dla koneserów roślin- krytyk to podłoże, które nie daje przestrzeni do zdrowego rozwoju i nie powoduje że nasza roślinka szybko rośnie. Krytyk to jak ziemia, która jest nieprzepuszczalna, zalega w niej woda i to powoduje, że naszym roślinom dzieje się źle- gniją korzenie, zaczyna chorować na jakiegoś grzyba, który zabiera jej życiodajne soki do rozwoju !


🕵Jak to zmienić? Jak poradzić sobie z niedobrą, nieprzepuszczalną i w dodatku zagrzybioną ziemią?👀 Druga opcja Krytyk to bardzo piaszczyste podłoże, suche, kamieniste - to także niezbyt dobry klimat do rozwoju dla naszych roślin. To nie jest podłoże zachęcające czy umożliwiające Rozkwit Naszych Roślin🌷

T a ziemia piaszczysta, zakamieniona to może być Symbol Wymagacza, który oczekuje, że dasz sobie ze wszystkim radę, pomimo trudności, niechęci, niemożliwych warunków... Czy jest to Ci w jakiś sposób bliskie?

Co zrobić z takim trudnym do uprawy i wzrostu terenem dla Naszych roślinnych współtowarzyszy?

👣👀🧠 przesadź roślinkę… daj jej nową osłonkę, przemyj korzonki, delikatnie odcinając zagrzybione elementy, dosyp żyzną ziemię. 🌷💪


Jak w takim razie dbać o siebie ?🧚‍♀️🧚‍♂️


Bądź dla siebie dobry/ dobra. Bądź ze sobą, swoimi emocjami. Daj sobie czas… chociaż kilka sekund, minut, skup się na swoim ciele, bo to ono mówi Ci, że coś się dzieje z Twoją Małą Wewnętrzną Częścią.. daj JEJ oczy… popatrz z dystansu… pooddychaj i delikatnie daj sobie znak dobra - pogłaszcz się, przytul, dotknij przyjemnego materiału… i okaż sobie życzliwość… dobroć, dobre słowo… akceptujący komunikat i po prostu traktuj siebie tak jakbyś była/ był cudem świata i bardzo ważną jego częścią.


🧚‍♀️ Jak Tobie podoba się to ujęcie ?


POMAGAMY JAK MOŻEMY I POTRAFIMY


zapraszam na wirtualną kawę dla UKRAINY

Link:

https://buycoffee.to/ukraina

z serdecznymi pozdrowieniami,

Kamila Stefanik


1. Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

2. Zdjęcie autorstwa Rodrigo Souza z Pexels

Comments


bottom of page