top of page

Metafora - krytyk dla wielbicieli pieszych podróży

Dla Przyjaciół Pieszych Mniejszych czy większych Wędrówek ?

Kto to Krytyk?
Wyobraź sobie, że idziesz swoją wybraną ścieżką, szlakiem. Jesteś pełna/ pełny nadziei, ekscytacji, jest moc, czujesz się świetnie. Idziesz z wysoko uniesioną głową, dumnie rozglądasz się i czerpiesz z wszystkiego co daje Ci świat - rozglądasz się dookoła i zachwycasz się tymi przepięknymi widokami. Wdychasz rześkie przyjemne powietrze, czujesz swoje nozdrza… jesteś szczęśliwa/ szczęśliwy. W dodatku do Twojego ucha dobiegają przyjemne dźwięki - szelest spod butów, ćwierkające ptaki, szumiące drzewa JEDNYM Słowem JEST PIĘKNIE (aż mi się zatęskniło za górami:) )

I nagle wszedłeś w bagno… próbujesz wyrwać nogę i im bardziej się strasz tym bardziej nie wychodzi… noga utknęła. Już wszystko co było przed chwilą jest nieważne. Nagle rośnie w Tobie frustracja, niepokój i milion negatywnych, przykrych myśli na swój temat……. Znasz to ?

To Bagno, zostawiony but w tej glebie, jego konsekwencje - to Część Krytyczna , czy ona jest dla nas dobra? Czy nam w jakiś sposób pomaga? Czy zachęca do bycia tu i teraz, do doświadczania pięknego, otaczającego nas świata ?
Jak w takim razie dbać o siebie ?


Bądź dla siebie dobry/ dobra. Bądź ze sobą, swoimi emocjami. Daj sobie czas… chociaż kilka sekund, minut, skup się na swoim ciele bo to ono mówi Ci, że coś się dzieje z Twoją Małą Wewnętrzną Częścią.. daj jej oczy… popatrz z dystansu… pooddychaj i delikatnie daj sobie znak dobra - pogłaszcz się, przytul, dotnij przyjemnego materiału… i okaż sobie życzliwość… dobroć, dobre słowo… akceptujący komunikat i po prostu traktuj siebie tak jakbyś była cudem świata i bardzo ważną jego częścią.


POMAGAMY JAK MOŻEMY I POTRAFIMY


zapraszam na wirtualną kawę dla UKRAINY

Link:

z serdecznymi pozdrowieniami

Kamila StefanikComments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page